Každý rok na začátku jara se mnoho lidí rozhodne začít se hýbat. Není se čemu divit. Zima není příznivá pro fyzickou aktivitu venku, což má v některých případech za následek přibírání na váze. V mnoha případech to však končí u pouhých plánů na zvýšení fyzické aktivity.

Při jejich realizaci se ukazuje, že důležitější jsou jiné úkoly. Někteří lidé se však ukážou být dostatečně vytrvalí na to, aby realizovali plán a začali své dobrodružství cvičením. Mnoho z nich volí běh, protože tento sport se již delší dobu těší stále větší oblibě.

Nevyžaduje velké finanční výdaje spojené s výdaji na speciální oblečení nebo cvičební náčiní. Běhat můžete kdykoli, takže je snazší spojit tento typ aktivity s každodenními povinnostmi. Běh je disciplína, která se cvičí venku. Má to mnoho výhod. Tento sport pomůže nejen vytvarovat postavu, posílit svaly, ale také zlepší práci oběhového systému.

Jak vybrat účinnou dietu?

Diet je spousta, některé jsou účinnější než jiné. Záleží na tom, těžko říct. Každý organismus reaguje na konkrétní podněty jinak, takže nelze poznat, proč na člověka něco působí, když deset dalších nic necítí. Jsme příliš složité bytosti na to, abychom na tuto otázku odpověděli jednou krátkou větou.

Dnes si povíme o dietě, která je účinná, a dokonce velmi. Mimochodem je to docela drahé. Myslíme si však, že takové účinky stojí za to riziko, že? Spočívá v konzumaci pouze těch nejkvalitnějších produktů a ne všech. Ketogenní dieta, protože o ní dnes mluvíme, je založena na zásadách vyváženého jídelníčku, který má našemu tělu zajistit harmonii.

Díky tomuto stavu se nám podaří shodit přebytečná kila. Pamatujte však, že se nemůžeme ošidit, protože po dobu jeho trvání smíme jíst pouze stanovené množství produktů, které tento jídelníček povoluje.

Vyplatí se suplementovat citrulin?

Dnes si povíme něco zvláštního, byť ve světě přírody, ne izolovaného. Mluvíme o aminokyselině, která nevytváří svalovou tkáň. Je to vůbec možné? Ano, samozřejmě. A oprávněné, protože má v našem těle mnoho dalších užitečných funkcí. Pojďme si nejprve vysvětlit, o čem mluvíme?

Citrulin je biogenní aminokyselina, která netvoří proteinové struktury, které budují naše svaly, ale je zodpovědná za regulaci metabolismu toxinů. To znamená, že se aktivně podílí na jejich odstraňování z našeho těla. Bez něj by se naše tělo samo zničilo.

Mohlo by to být způsobeno amoniakem získaným při syntéze bílkovin, který je pro nás smrtelný, nebo alespoň ve velkém množství, tedy ve velkém množství, tedy těch, které se tvoří v těle kulturisty. Citrulin jednoduše tuto sloučeninu rozloží na pro nás neutrální oxid dusíku, kterého se mnohem snáze zbavíme. Ve velkém množství nám ale může uškodit, protože za přítomnosti vody a za příznivých podmínek jde o anhydrid kyseliny dusičné.

By Jakub