Každý závidí těm supermodelkám (mužům i ženám), které se v časopisech objevují s náprsenkou na břiše a přejí si mít vlastní břišní svaly. Bohužel se většinou jedná o lenochy, kteří si myslí, že je to nedosažitelné a raději se spokojí s tím, že si takové svaly na břiše nakreslí fixy nebo Photoshopem.

Někteří se však dají za jeden provaz a začnou hledat cvičení na břicho, aby zahájili svou cestu k dokonalému břichu. První věc, kterou musíte udělat, je zbavit se všeho, co jste se doposud naučili o vytváření břišních svalů, a začít znovu. Nejdůležitější je získat pouze správné a pravdivé informace, protože neověřené informace mohou být pouze zavádějící a k přesnému a odbornému školení mají opravdu daleko.

Kvůli špatným tipům mohla skončit i se zraněním páteře, takže opravdu bez legrace. Každý další špatný trénink vás odvádí od cíle absťáků a často to dělá v neprospěch těla. Pokud tedy máte břišní svaly – je to pouze na základě odborného poradenství.

Trénink je více než jen tvarování těla

Lidé, kteří intenzivně trénují, vědí, že sportování je velká zábava, ale často je také spojeno s nepříjemnými opruzeninami. Existují způsoby, jak urychlit regeneraci kvásku? Na webu najdete spoustu rad, jak opruzeninu snížit, ale vyplatí se volit jen osvědčené způsoby.

Mnoha lidem dělá návštěva sauny dobře – díky vysoké teplotě je možné uvolnit svaly a výrazně snížit jejich bolest po tréninku. Alternativou k tomuto řešení může být také horká koupel, která se na svaly projeví podobně. Mnoho lidí se také rozhodne pít třešňový džus (nezapomeňte to udělat před zahájením tréninku).

Díky tomu se opruzeniny objevují méně často, a i když s nimi někdo po tréninku bojuje, bolest začne ustupovat rychleji než obvykle, zhruba po dni. Účinným způsobem, jak bojovat s opruzeninami, může být také návštěva koupaliště. Přestože zpočátku pocítíte bolest již po několika délkách lodi, vaše svaly se uvolní a budou méně bolet.

Intervalový trénink pro začátečníky – stojí za zvážení

Intervalový trénink je velmi oblíbený mezi lidmi, kteří trénují pravidelně, tedy s extrémně vysokou intenzitou, umožňující rychlé spalování tuků. Spousta lidí, kteří s tréninkem teprve začínají, si klade otázku, zda si tento typ tréninku můžete dovolit, pokud své dobrodružství se zvýšenou fyzickou aktivitou teprve začínáte.

Odpověď je samozřejmě ano, jen je potřeba vědět, jak na to. V první řadě je třeba si uvědomit, že první tréninky určitě nebudou tak intenzivní jako u lidí, kteří trénují intervaly po mnoho měsíců či let. Heslo může být dobrým tipem, jak začít pomalu.

Jde o to, neběhat nepřetržitě třeba 30 nebo 40 minut, protože vás to může nejen odradit od dalšího tréninku, ale může to mít i nepříjemné následky v podobě zranění. Je dobré se zahřát, běžet několik minut, několik intervalů (několik sekund intenzivního běhu a několik desítek sekund odpočinku), běžet rovnoměrným tempem, protahovat se.

By Jakub