Fyzická aktivita by měla být důležitou součástí života každého člověka. Přináší mnoho výhod, fyzických i psychických – zlepšuje se nejen vzhled našeho těla, ale zvyšuje se i sebevědomí. Na výběr máme různé aktivity, které můžeme dělat na různých místech.

Můžeme například cvičit doma pomocí mnoha tréninkových programů dostupných na internetu, jít si zaběhat nebo zajít do posilovny. Mnoho lidí považuje silový trénink za nejúčinnější. Mají velmi silné argumenty na podporu svého názoru. Díky používání závaží při tréninku se naše síla výrazně zlepšuje.

Nemusíme se bát, že by na začátku počet kilogramů, které zvedneme, příliš nepůsobí. Časem se výrazně zvýší. V posilovně se můžeme kromě posilování věnovat i kardio tréninku, díky kterému budeme moci spálit zbytečné kalorie a tukovou tkáň a také výrazně zlepšit svou kondici.

Kdy jíst jídlo po tréninku?

Doba po tréninku je jedinečným obdobím, kdy naše tělo stále pracuje ve zvýšené rychlosti. Po určitou dobu po tréninku využívá lidské tělo mnohem více kalorií než v jiných obdobích. Proto odborníci věnují tolik pozornosti nutnosti včasného příjmu jídla po cvičení.

To má velký význam především pro lidi, kteří cvičí za účelem snížení váhových indikací a zbavení se zbytečných kilogramů. V tomto případě je pro dosažení optimálních výsledků klíčové jíst jídlo během několika desítek minut po skončení tréninku. Vyplatí se proto dbát na to, vzít si na místo cvičení například nádobu se salátem.

V mnoha případech je nemožné vrátit se do místa bydliště v době, kdy by bylo nejvhodnější jíst. To je mnohem jednodušší, když trénujeme třeba doma. Pak se bez váhání vyplatí svačit hned po skončení fyzické aktivity.

Co jíst před tréninkem

Může se zdát, že pokud chceme dobře vypadat a těšit se dobrému zdraví a kondici, pak stačí fyzická aktivita. Bohužel není. Dieta je v tomto případě také velmi důležitá. Jak bude vypadat náš denní jídelníček, bude záležet na tom, jaké budou naše tréninky a jejich viditelné výsledky.

Tím, že jíme málo nebo jíme převážně nezdravé věci, bychom neměli počítat s tím, že naše účinky budou takové, jaké bychom si přáli. Je dobře známo, že nejdůležitějším jídlem dne, které nám má dodat správné množství kalorií, živin a především energie na zbytek dne, je snídaně.

Kromě toho je velmi důležité také jídlo před tréninkem. Jídlo, které jíme před tréninkem, by mělo obsahovat přiměřené množství plnohodnotných bílkovin, například z masa, rybích vajec, komplexních sacharidů z krup, rýže, těstovin a také zdravé tuky v malém množství, které budou skvělým zdrojem energie.

By Jakub