Návštěvě posilovny by mělo předcházet nalezení správného místa a užívání přípravků podporujících intenzivní trénink.

Jaká tělocvična? – Důležitý je výběr tělocvičny, protože špatný klub nás nebude motivovat k pravidelné návštěvě. Tělocvična by měla být poblíž, mít spoustu vybavení a pohodlné podmínky v šatně. Důležitá je také cena permanentky a co poplatek zahrnuje. Vyplatí se vyhledat posilovnu, kde pracuje osobní trenér. Takový člověk nám pomůže upravit tréninkový plán podle našich očekávání a možností.

Jak začít cvičit? – Před každým tréninkem bychom měli udělat rozcvičku. Protahovací cvičení vám umožní dokonale připravit svaly a klouby na intenzivní cvičení. Pokud se zapomeneme rozcvičit, zvyšujeme riziko zranění. Před silovým tréninkem se vyplatí aerobní cvičení, mezi které patří běh, skákání přes švihadlo nebo jízda na kole. Vaše svaly se tak nebudou přetrénovat. Některé doplňky také přispívají k zahřátí.

Produkty užívané před cvičením

Nelze popřít, že suplementaci lze použít kdykoli, samozřejmě s ohledem na její specifičnost. Stojí za to zdůraznit takové produkty, které se berou před tréninkem. Bezesporu jsou velmi účinné, protože výsledek jejich působení nás okamžitě stimuluje ke zvýšené fyzické aktivitě.

Většina lidí, kteří pravidelně užívají tyto typy doplňků, zdůrazňuje, že jsou účinnou motivací ke cvičení. Nutno podotknout, že tato motivace je někdy klíčová k tomu, aby pro nás byl trénink potěšením a ne jen dřinou. Pozitivní přístup je velmi důležitý pro dosažení zamýšlených výsledků.

V tomto případě by měl být efektem intenzivní trénink, ve kterém se budou hodit všechny energizující látky. Jsou jednou z hlavních složek předtréninkových doplňků, nejčastěji spolu s argininem. Podrobné složení tohoto typu živin najdete na přiložených letácích – určitě stojí za to si je pozorně přečíst.

Hrazdy pro pravidelné cvičence

V případě sportovců je potřeba těla živin nezbytných pro normální fungování velmi vysoká. Tyto ingredience nelze zajistit konzumací pouze běžných, nejlépe i vyvážených jídel. Někdy si tělo po velké námaze žádá okamžité doplnění vitamínů a minerálů.

Hrazdy pro sportovce v tomto případě fungují velmi dobře. Jsou připraveny tak, aby neobsahovaly žádné tělu tolik škodlivé prázdné kalorie a zároveň měly nutriční hodnotu. Dodají tělu potřebné složky rychlým, ale také bezpečným způsobem. Pokud sníme obyčejnou sladkou tyčinku, která obsahuje cukr, hladina inzulínu v krvi se okamžitě zvýší a naše pohoda se výrazně zlepší.

Bohužel jen na pár minut. V případě sportovních tyčinek bude inzulin v našem těle také stoupat, ale velmi pomalu a rovnoměrně. Budeme dostávat energii na velmi dlouhou dobu. Tyčinky zakoupené ve speciálních obchodech pro sportovce také neobsahují tuky, které se zbytečně hromadí v těle. Obsahují však základní vitamíny a minerály. Někdy se jako bonus navíc přidává L-karnitin, jehož úkolem je spalování tuků.

By Jakub