Hromadný trénink je cvičení, které buduje svalovou strukturu, obvykle zapojuje do práce mnohem více než jeden sval. Nejlepší z takových cviků jsou hlavně mrtvé tahy, dřepy s činkou, tlaky s činkami, curly s činkou, výpony s činkami a pár dalších.

Počet sérií a opakování by měl být takový, aby zajistil svalům solidní trénink, ale zároveň jim poskytl čas na regeneraci, která je také nesmírně důležitá. Svaly začínají růst během odpočinku, proto byste jim měli dopřát dostatek času na odpočinek. Svaly břicha, lýtek a předloktí lze ale procvičovat o něco častěji díky tomu, že oproti jiným svalům mnohem snadněji a rychleji regenerují.

Vliv na správnou regeneraci má i strava a spánek, proto se vyplatí věnovat pozornost i těmto dvěma věcem. Pro správnou regeneraci svalů bychom měli spát osm až deset hodin. Povolené minimum je šest hodin spánku.

Cvičení na hrudník

Snad každý muž sní o dobře vypracovaném hrudníku. Hlavním pravidlem, které je v tomto případě potřeba dodržovat, je zahřátí před každým tréninkem. Před zahájením cvičení by měly být všechny zapojené klouby důkladně zahřáté.

Svaly musíte připravit na zátěž a tím i na obrovskou námahu. Další důležitou věcí je zapamatovat si své schopnosti. Musíte vědět, jakou váhu zvolit, kdy skončit, také je potřeba udržet správné držení těla a plně zapojit danou svalovou partii.

Doporučené cviky pro rozvoj hrudníku jsou: tlak s činkou na vodorovné lavici, tlak s činkou na šikmé lavici hlavou nahoru/hlavou dolů, tlak s činkou na vodorovné lavici, tlak s činkou na šikmé lavici hlavou nahoru/hlavou dolů, flys on horizontální lavice, shyby na bradlech, stahování čar horního zdvihu, pohyb činky vleže po vodorovné lavici, tlak na míč, shyby s výskokem.

Plank cvičení

Jednoduché metody a řešení fungují dobře v každé oblasti života. K zapracování břišních svalů nepotřebujete složité přístroje a moderní fit kluby. Působivé břišní svaly lze vybudovat jednoduchými cviky. Do tréninkového plánu zaměřeného na břišní svaly se kromě kliků vyplatí zařadit i plank, tedy oblíbený plank.

Toto cvičení je často podceňováno, protože umožňuje procvičovat několik různých svalových skupin najednou. Při provádění planku pracují všechny břišní svaly: přímé, šikmé a vroubkované svaly, kromě hýžďových svalů také zádové svaly a také ramena a předloktí. Jedno jednoduché cvičení přináší mnoho výhod. Plank je všestranné cvičení, které lze provádět jak doma, tak v posilovně.

Nejlepší hráči vědí o výhodách plankingu. Na rozdíl od zdání se nejedná o cvičení pouze pro ženy. Aby deska přinášela pozitivní výsledky, musí být ovšem provedena správně. Pro rychlé dosažení výsledků se vyplatí zeptat se trenéra na tajemství tohoto cvičení.

By Jakub