Mnoho lidí má často problém soustředit se na jednu věc. Je to proto, že jsme ve skutečnosti zvyklí dělat mnoho věcí najednou. Díky tomu jsme velmi často zvyklí na to, že vlastně nemusíme trávit více času nad jednou věcí a nemá cenu plýtvat spoustou energie na tu jednu věc, ale rozdělit ji mezi mnoho věcí.

Proto i když trénujeme, je jen velmi málo lidí, kteří se raději zaměří pouze na jednu svalovou partii a procvičí konkrétní partie v jednom tréninku. Lidé prostě preferují trénink, při kterém se jistě zapojí hodně svalových skupin, díky čemuž později cítíme, že jsme trénovali velmi intenzivně a určitě pocítíme i jeho účinky.

Může to být jen psychologický aspekt takového tréninku. Bohužel, abychom si procvičili tělo, měli bychom se však zaměřit na jednu partii svalu, protože výsledky, pokud nastartujeme během jednoho tréninku co nejvíce svalových skupin, mohou být mnohem horší než ty, které získáme procvičením jedné část.

Dobře udělaný trénink

Nejčastěji se můžeme setkat s tím, že lidé vlastně moc cvičit neumí. Kvůli tomu na prvních trénincích, nebo i během prvních měsíců tréninku takoví lidé trénují neefektivně, nedochází k dobrým výsledkům. Aby k takové chybě nedošlo, měli bychom se především zaměřit na konkrétní předpoklady našeho tréninku s ohledem na to, pro co jsme přišli a pro co trénujeme.

Samozřejmě spolu s tréninkem by měl být i jídelníček, který nám umožní jít dál. Hned na začátku se můžeme setkat s tím, že naše technika bude velmi špatná, proto se vyplatí zaměřit se především na to, abychom hned na začátku cvičili velmi technicky a to se do budoucna opravdu vyplatí. Chceme-li velmi rychlé výsledky, zde se technika ukáže jako klíčová, protože díky ní budeme mít dobrou, vyrovnanou postavu a nebude mít pokřivený vývoj.

Dobře vedený trénink by měl také přimět naše tělo, aby zareagovalo hormonálním náporem.

Budování svalové hmoty – co byste měli vědět?

V poslední době je velmi populární budovat atletickou postavu, na kterou se před pár lety objevila móda. Kánon krásy jako atletické a silné postavy aktuálně dominuje v novinách i na webu. Zájem o toto téma vzrostl, ale je také povědomí o zdravé délce procesu budování takové postavy?

jak na to? Existuje pár základních pravidel, která zaručí perfektní výsledky, ale za cenu námahy a pravidelnosti. Základem budování svalů je vhodná strava, která dodá tělu ty správné stavební látky, ze kterých se svaly budovat mohou. Trénink je pouze součástí celkového zdravého přístupu ke krásné postavě, ale měl by probíhat až třikrát týdně, aby svaly měly čas na regeneraci.

Tyto dva faktory jsou naprostým základem pro zdravý růst síly a svaly se ukázaly v nejlepší formě. Proteinové doplňky, které jsou stále populárnější, nejsou vždy zdravé a prospěšné pro naše tělo, takže s nimi opatrně.

By Jakub