Aerobní cvičení, známé také jako „aerobní“, je cvičení vhodné zejména pro lidi, kteří chtějí zhubnout a pro ty, kteří plánují zlepšit výkonnost svého těla a zapracovat na své kondici. Nejedná se o cviky, které vyžadují použití dodatečné zátěže – jejich cílem není budovat svalovou hmotu a zvyšovat sílu, ale zvyšovat výkonnost organismu a spalovat zbytečný tuk.

Velkou výhodou aerobního tréninku je jeho výborný vliv na srdce – aerobik posiluje srdce, chrání ho před nemocemi a zvyšuje kardiovaskulární kapacitu. Při aerobním cvičení je třeba dodržovat pár důležitých pravidel – jinak bude váš trénink zcela neúčinný a dokonce škodlivý. Při aerobním tréninku je důležitá vytrvalost – taková cvičení musí trvat poměrně dlouho, protože až po nějaké době naše tělo začne spalovat tuk uložený v těle – dříve se spalují zásoby glykogenu, které jsou uloženy ve svalech.

Jablečný ocet na hubnutí

Díky módě fit, hubnutí a zdravému životnímu stylu se každou chvíli objeví na tapetě, nový skvělý způsob, jak bojovat s nepotřebnými kilogramy. Módním patentem se v poslední době stal jablečný ocet. Pro mnohé je to doplněk do salátů. Pro lidi, kteří se zapojí do boje proti hubnutí, se stává každodenním spojencem.

Stejně jako u zeleného čaje a chia semínek se také jablečný ocet používá od starověku po staletí. V první řadě podporuje trávicí procesy. 2 až 3 lžičky rozpuštěného jablečného octa při pití 3x denně stimulují vylučování trávicích šťáv a enzymů, které urychlují náš metabolismus.

Jablečný ocet zrychluje metabolismus a pomáhá tělu rychleji trávit obsah žaludku. Měli byste však vědět, že konzumace většího než doporučeného množství jablečného octa váš metabolismus ještě nezrychlí. Zejména ti s křehkým žaludkem tak mohou žaludek podráždit. Je však důležité si uvědomit, že zařazení octa bez změny stravovacích návyků nezaručuje úspěch.

Steve Reeves – příklad hodný následování?

Pro mnoho kulturistů a sportovců z doby před lety je Steve Reeves bezkonkurenčním vzorem a ideálem. Je nejpopulárnějším kulturistou 60. a 70. let, idolem dávno před Sylvesterem Stallonem nebo Arnoldem Schwarzeneggerem. Mimochodem stojí za zmínku, že Stallonne byl velkým Reevesovým fanouškem.

Reeves, který zemřel v roce 2000, je odborníky na toto téma považován za kulturistu všech dob. Svou působivou postavu si vypracoval v dobách, kdy ještě neexistovala rozvinutá sportovní medicína. Vše, čeho dosáhnou, je způsobeno silou jejich svalů a vůle. To, co nadšence kulturistiky fascinuje, není působivá muskulatura jako například u Arnolda, ale dokonalé proporce a plastika.

Fotografie Reevese v době jeho největší slávy byly k vidění v Evropě a Spojených státech. I v Polské lidové republice lidé obdivovali její dokonalou stavbu. Při výšce 183 a váze asi 100 kg měl v pase 73 cm. Mnohokrát získal nejvýznamnější tituly v soutěžích pro kulturisty. Díky své oblíbenosti se probojoval i do světa filmu.

By Jakub