Místo odjezdu k moři a dlouhého lenošení na pláži vyzkoušejte letos něco nového. Aktivní dovolená je velmi zajímavým nápadem, jak strávit letní dovolenou. Nebojte se, není to o tom, že byste na dovolené šli z cesty. Problém je neztrácet volný čas jen pasivním odpočinkem a přejídáním sladkostmi.

Dovolenou je lepší využít k aktivnímu trávení času. Díky tomu nepromarníte efekty celoroční práce na urostlé postavě. Nejlepší je, když plánujete aktivní dovolenou na horách. Můžete se například vydat na několikadenní výlet s batohem po horských stezkách. Díky extra zátěži budete spalovat kalorie rychleji.

Pokud trávíte volný čas u vody, zvolte místo pasivního opalování plážové sporty. Můžete běhat podél pobřeží nebo hrát volejbal. Pokud je to možné, využijte služeb půjčovny plovoucího vybavení a spřátelte se s kajakem nebo šlapadlem – bude to jen dobré pro vaše zdraví.

Venkovní tělocvičny

Již nějakou dobu je pozorován nárůst obliby tělocvičen umístěných nikoli v budovách, ale pod pověstným mrakem. Najdete u nás vybavení pro silové i aerobní cvičení. Používá je stále více lidí všech věkových kategorií.

Díky pravidelným návštěvám takových míst můžete snadno posílit výkonnost svého těla a postarat se o dokonalou postavu. Cvičení na nástroje jsou jednoduché a potřebujete jen trochu motivace a ochoty. Ve venkovních posilovnách si můžete zacvičit na stepperu nebo zaběhat na běžeckém pásu. Nechybí ani vesla pro posílení zádových a ramenních svalů. Nejdůležitější výhodou venkovních posiloven oproti jejich tradičním protějškům je cena.

No a za návštěvu posilovny pod širým nebem nezaplatíte ani korunu, protože jsou zcela zdarma. Navíc jsou neustále otevřené, takže můžete cvičit, kdykoli se vám zamane. Pokud se chcete vyhnout zvědavému pohledu souseda, můžete klidně chodit do posilovny za tmy.

Problém s motivací ke cvičení

Co dělat, abychom nadšení pro pravidelné cvičení neztratili příliš rychle? v první řadě se vyplatí zajistit správnou motivaci. Na začátku byste si měli stanovit cíl, kterého chcete dosáhnout. Může to být například ztráta zbytečných kilogramů nebo dosahování konkrétních sportovních výsledků.

Je důležité, abyste tento cíl měli neustále na paměti. Namontujte desku nad stůl nebo na jakékoli jiné viditelné místo, na které umístíte svůj cíl. Fotky vysněné postavy fungují dobře. Podělte se navíc o své plány se svými blízkými – budou vám oporou v době krize a snížené motivace k pravidelnému tréninku. Mějte také přesné poznámky.

Zaznamenejte každý trénink s přesností lékárníka. Tréninkový deník by měl obsahovat pole pro typ fyzické aktivity, její trvání a počet spálených kalorií. Pokud se vám podaří dosáhnout i sebemenšího úspěchu, stojí za to se odměnit. Udržíte si tak motivaci ke cvičení na vysoké úrovni.

By Jakub