Lidé, kteří by rádi shodili nějaké to kilo navíc, by si pro sebe měli vybrat optimální sestavu cviků, aerobní cvičení proto nejčastěji provádí mnoho žen bojujících s nadváhou. Aerobní trénink se velmi často cvičí v posilovně a mezi jeho základní cviky patří kliky, kliky, ale i cviky se závažím.

Vyplatí se však utrácet peníze za to, co v podstatě můžete dělat doma? Aerobní trénink lze totiž snadno provádět každý den doma, o čemž se v současné době rozhoduje stále větší počet lidí.

Pokud jde o provádění takových cvičení doma, můžete se rozhodnout například pro jízdu na kole, plavání nebo běh, protože i taková fyzická aktivita je součástí aerobního tréninku. K tomu, abyste mohli takovéto cvičení provádět mimo posilovnu, nepotřebujete zrovna pěkné počasí, protože vše lze bez problémů zvládnout i doma, případně sehnat vhodné vybavení.

Dobře naplánovaný trénink je nezbytný

Každý kulturista ví, jak velký vliv má dobře naplánovaný trénink na budování svalové tkáně. Na rozdíl od zdání, nemusíte trávit mnoho týdnů tvrdého tréninku, abyste dosáhli uspokojivých výsledků. Svalovou tkáň můžete úspěšně budovat pouhými třemi dny hromadného tréninku. Při používání tohoto tréninku je důležité nejen změnit způsob cvičení nebo jejich frekvenci.

Je také důležité zvýšit kalorický obsah jídel, která jíte. Svaly se musí z něčeho budovat. Jídelníček by však měl být rozumně složen tak, aby nenastavoval nárůst tukové a svalové tkáně. Například třídenní tréninkový plán lze začít v pondělí tréninkem hrudníku a tricepsů.

Na kolečkových bruslích se vyplatí naplánovat si odpočinkový den a ve středu cvičení na záda a bicepsy. Opět je odpočinkový den a celý tréninkový plán končí třeba v pátek cvičením na ramena a nohy. Kromě toho může být mnohem více kombinací třídenního školení.

Prozdravotní vlastnosti banánů – užitečná a jednoduchá podpora tréninku

Banán je vedle pomeranče jedním z nejoblíbenějších exotických plodů v Polsku. Přestože je banán poměrně kalorický produkt, těší se neutuchající oblibě. To vše díky živinám, které obsahuje – vitamíny, minerály, draslík a hořčík. Někteří však mylně tvrdí, že banán je lepší z jídelníčku vyhodit kvůli vysokému obsahu cukrů.

Na 100 g tohoto produktu je také 95 kcal. Tak velké množství kalorií je však kompenzováno tím, že banán je skutečnou pokladnicí vitamínu C, B6, A, E nebo K. Množství kalorií však nemůže být děsivé. Obyčejná čokoládová tyčinka má až 500 kalorií a je určitě ideální volbou pro lidi, kteří intenzivně trénují. To vše díky elektrolytům obsaženým v tomto ovoci.

Má také zdraví prospěšné vlastnosti. Je indikován pro lidi, kteří bojují s příliš vysokým krevním tlakem. Kromě toho je banán skutečnou pokladnicí draslíku. Nedostatek dostatečného množství draslíku může vést k oslabení celého těla. Totéž platí pro hořčík.

By Jakub