Existuje mnoho výmluv. Důvodů, proč by se to mělo dělat, je třikrát tolik. Stojí za to podívat se na argumenty pro ano – možná si najdete čas pro sebe. Trénink zlepšuje naši náladu, a tím i pohodu – vždyť se produkují endorfiny. Cvičení zvyšuje naše sebevědomí.

Lepší vzhled znamená více sebevědomí. Navíc se nám díky systematickému úsilí zlepšuje paměť a mozkové funkce. Cvičení blahodárně působí na imunitu organismu, díky aktivitě pro vás nemoc nebude hrozná, a i když se objeví, příznaky nebudou tolik zatěžovat. Cvičení také zlepšuje kvalitu našeho spánku a psychické rozpoložení.

Rozhodující je zdraví nejen těla. Chcete zlepšit paměť a sílu svých svalů? Neztrácejte čas a začněte cvičit. Zpevněte své kosti, kůži, prodlužte si životnost – to můžete pravidelným tréninkem. Nic jednoduššího. Cvičení je únikem z deprese a zlepšení chuti k jídlu v jednom.

Schody – perfektní cvičební zařízení

Schody – přítomné ve většině budov, jsou značně podceňovány. Většina z nás volí jednodušší řešení, kterým je výtah. Jaká škoda! Možná by stálo za to jít po schodech místo výtahu. Jsou perfektním posilovačem nohou.

V kancelářských budovách nebo mrakodrapech nejsou schody nikdy přeplněné. Proto je snadno využijeme v boji s nadváhou nebo při honbě za štíhlými nohami. Běháním do schodů lze spálit až 1000 kalorií za hodinu.

Jak být úspěšný? Potřebujete schody a půl hodiny svého života. Můžete začít tím, že zkusíte vzdálenost od přízemí do prvního patra a postupně ji zvětšujete. Intervalový trénink tohoto typu pomocí schodů umožňuje rychlé spalování tuků, zlepšuje výkonnost těla a navíc má příznivý vliv na naši kondici.

Začněte procházkou. Může to trvat několik minut. Toto bude úvodní zahřátí. Poté běžte velmi rychlým tempem na podlahu a bez zastavení seběhněte ze schodů dolů. Až to uděláte pětkrát, dejte si minutovou pauzu. Celé cvičení by nemělo trvat méně než 30 minut.

Dieta a cvičení

Už dávno je známo, že zdravá vyvážená strava nestačí, pokud chceme vypadat krásně a mít fit postavu. Nejlepšího účinku dosáhne dieta kombinovaná se správně zvolenými cviky. Ne každý druh sportu nám bude vyhovovat a není těžké se zranit nebo přetěžovat tělo.

Ne každý musí mít odborné znalosti v této oblasti. Vždy můžete využít pomoci specialisty. Poptávka po těchto službách neustále roste, a tak snadno najdeme fitness klub, kde nám navrhnou jak výživový plán, tak sestavu cviků vhodně zvolených pro naše osobní parametry. Dietolog může nařídit testy, které pomohou určit, že některé živiny v našem těle chybí.

Novým a účinným způsobem, jak zjistit individuální potřeby našeho těla, je elementární analýza vlasů. Díky této studii zjistíme, jaké mikroživiny v našem těle chybí, k jakým nemocem jsme náchylní a jak obnovit elementární rovnováhu těla.

By Jakub