Vybudování dostatečné svalové hmoty je pro některé lidi vážným problémem. Samotný proces je dlouhý, vyžaduje spoustu času, energie, ale i sebezapření a značné fyzické námahy a stále nemáme záruku, že dosáhneme požadovaných výsledků. Pomoci nám mohou správně zvolené živiny, které podporují budování svalové hmoty.

Doplňky stravy, které ovlivňují rychlý, pravidelný růst svalů, nebudou fungovat bez správně sestaveného, ​​systematického tréninku. Kvalitní hmotové doplňky nejen budují svaly, ale také:

 • zvyšují odolnost celého těla, díky čemuž může být trénink delší a intenzivnější,
 • snižuje bolestivost, zvyšuje účinnost,
 • podporují spalování tuků tím, že budují pouze suchou svalovou hmotu,
 • urychlit regeneraci po tréninku.

Na trhu najdete i masové doplňky stravy, které mají mírný anestetický účinek. To je velmi důležité při velmi těžké fyzické zátěži. Předávkování suplementy pro budování svalů způsobuje mimo jiné silné bolesti hlavy, mdloby, snížená pružnost svalů.

Carbo kondicionéry

Carbo živiny pro sportovce mají poskytnout tělu vystavenému intenzivní fyzické námaze co největší dávku energie. Carbo jsou primárně sacharidy, tedy cukry tvořené atomy uhlíku, vodíku a kyslíku.

Carbo doplňky stravy užívané před cvičením:

 • poskytnout správné množství energie potřebné pro plánovaný trénink,
 • prodloužit tréninky,
 • zintenzivnit cvičení,
 • výrazně zkrátit dobu regenerace.

Kvalitní doplňky nezpůsobují při konzumaci efekt těžkosti. Carbo přijaté po tréninku:

 • inhibuje potréninkový katabolismus,
 • urychlit regenerační procesy,
 • ovlivňují doplňování zásob glykogenu, vyčerpaných během cvičení.

Carbo doplňky se nejčastěji používají v kulturistice, silových disciplínách, např. vzpírání, armwrestling, fitness, box, wrestling, vytrvalostní sporty např. maratony, týmové hry, chůze, dlouhé a střední běhy a ve vytrvalostních a silových disciplínách např.: bruslení nad 1500m, veslování, běh na lyžích, silniční cyklistika, plavání 200 až 1500m.

Význam doplňku po tréninku

V článcích o tréninku je věnována velká pozornost kvalitě cvičení a četnosti jejich provádění. Kromě toho se probírá aspekt stravy, zajištění potřebných složek, které jsou důležité nejen pro stavbu, ale i pro kondici našeho těla. Velmi zřídka se však zmiňuje otázka chování po tréninku.

Znamená to, že po skončení tréninku už na našich stravovacích návycích a chování nezáleží? No ne. Po tréninku se vyplatí konzumovat přípravek, který má pro naše tělo regenerační význam. Může být ve formě nápoje nebo ve formě tablet. Forma takového opatření zde nemá velký význam. Role je nejdůležitější.

Díky konzumaci takového produktu bude naše tělo doplněno minerálními solemi, sacharidy a také vitamíny, které byly ztraceny při fyzické námaze. Podporuje tedy proces regenerace. Produkty tohoto typu mají navíc vliv na ochranu buněk, a tedy zabraňují obraně před fyzickou námahou. Tělo se začíná přizpůsobovat určitým změnám v činnosti.

By Jakub