Trh s doplňky stravy a speciálními zdravotnickými produkty se v posledních letech výrazně rozvinul. V nabídce mnoha obchodů se objevily různé produkty, které pomáhají během krátké doby redukovat tělesný tuk. Tváří v tvář rozsáhlé nabídce výrobců však řada lidí čelí dilematu, který produkt je nejlepší.

Níže uvádíme krátký žebříček spalovačů tuků. Nejvíce doporučovaným spalovačem tuků je Trizer. Mezi jeho hlavní přednosti patří, že odvádí vodu z podkoží, rychle spaluje přebytečný tuk z oblasti břicha a zároveň urychluje metabolické procesy, snižuje pocit hladu.

Za doporučení stojí také OXY MAX XT – je to produkt, který nejen spaluje tuky, ale také snižuje pocit únavy způsobený intenzivním tréninkovým procesem. Podrobnější hodnocení spalovačů tuku je k dispozici na fórech o kulturistice a posilovnách.

Pro dosažení vysněné postavy je nejdůležitější sebezapření a práce na sobě.

Není však pochyb o tom, že mnoho lidí používá zkratky na pomoc živin pro svalovou hmotu. Podporují rychlejší svalový růst daného jedince. Než však některou z těchto látek začneme kupovat, měli byste se seznámit s jejími druhy a složením.

Kromě toho byste tento typ produktů měli kupovat pouze ze spolehlivého zdroje, abyste se náhodou nepoškodili. Rozlišujeme zde kreatin, gainer a proteinové doplňky. Jednoduše řečeno, kreatin: zvyšuje sílu a vytrvalost a přispívá k růstu svalové hmoty, pomáhá ukládat vodu ve svalových buňkách.

Doplněk stravy typu Gainer je dobrou variantou pro ty, kteří mají problém s nárůstem svalové hmoty. Díky vysokému obsahu sacharidů skvěle doplňuje jídelníček. Proteinové doplňky jsou dokonalým doplňkem naší stravy s touto složkou. Protein je základním stavebním kamenem svalů.

Jak beru BCAA?


Lidé, kteří pravidelně trénují, zejména v posilovně, si dobře uvědomují důležitost doplňování stravy každého sportovce. Ani sebelépe vyvážená strava s velkou fyzickou námahou není schopna pokrýt všechny potřeby těla a dodat mu správné množství těch nejdůležitějších živin.

Otázka správného doplňování stravy je důležitá zejména v případě, že si sportovec stanovil za cíl nárůst svalové hmoty pro další tréninkové období. BCAA větvené aminokyseliny jsou v současnosti jedním z nejoblíbenějších doplňků stravy dostupných na polském trhu sportovní výživy. Nejúčinnějšího účinku dosáhnete konzumací BCAA během sportovního tréninku – pak se co nejrychleji dostanou krví do svalů.

Aminokyseliny přicházejí v různých formách. Nejoblíbenější je rozpouštěcí prášek, ale seženete i pohodlné tablety a kapsle. Doplnění BCAA tělu nejen pozitivně ovlivňuje růst svalové hmoty, ale také posiluje vytrvalost a výkonnost organismu.

By Jakub