V poslední době se hodně mluví o důležitosti zdravého stravování. To, co jíme, má obrovský vliv na naše zdraví, to, jak se cítíme a jak vypadá naše tělo. Bohužel žijeme v době, kdy všichni spěchají a hodně pracují. Často tedy ani nemáme čas přemýšlet o dalším jídle. Mnohokrát tedy volíme rychlé občerstvení nebo sladkosti.

Místo hlavních jídel často jíme svačiny a nemáme chuť na konkrétní věci. Během dne sníme příliš mnoho takových svačin, čímž si zajistíme pouze přebytečný cukr a zbytečné kalorie. Z tohoto důvodu je cukrovka v naší společnosti stále častější. To se bohužel týká i našich dětí.

Stojí za to zvážit sami sebe a pokusit se změnit své dosavadní návyky. Doporučuje se jíst pět jídel denně ve stejných intervalech a s podobnou kalorickou hodnotou. Poslední jídlo byste měli sníst alespoň dvě hodiny před spaním a první hned po probuzení. Nezapomínejte také na pití neperlivé minerální vody.

Jídlo pro zdraví

Hubnutí může být, a bohužel příliš často, vnímáno jako hladovění a odepírání si všeho chutného. Přitom zdravé stravovací návyky s tím nemají nic společného. Abyste byli zdraví a silní, musíte jíst. A pokud jste aktivní, můžete hodně jíst. Je však důležité, aby vybrané potravinářské výrobky byly zdravé.

Naštěstí dnes v obchodech nechybí přírodní ingredience, ze kterých si můžete připravit chutné domácí jídlo. Bohužel mnoho lidí stále vzrušuje nedostatek času. To je chyba, protože bez zapojení do přípravy jídla je těžké zůstat zdravý a dobře vypadat. Naštěstí lze mnoho receptů dokončit během několika minut, až hodiny.

Stačí přeskočit jeden díl seriálu nebo se vzdát hodin brouzdání po webu. Ušetřený čas můžete strávit v kuchyni. Zapněte příjemnou hudbu a užívejte si vůně. Takové vaření je radost. Jen to zkus. A zdravá jídla dodají energii do dalších zkoušek.

Zdravá a výživná snídaně

Jak víme, snídaně je nejdůležitější jídlo dne. Mělo by být pevné a velmi výživné, abychom si udrželi energii na ráno. Místo zanášení bílým pečivem nebo slazeným mlékem se vyplatí vsadit na něco zdravého, plnohodnotného a plnohodnotného. Skvělým nápadem bude opravdová kaše s trochou kokosového mléka a kravského mléka.

Můžete do něj přidat své oblíbené ovoce a trochu vanilkového extraktu pro zvýraznění chuti. Pokud však nejste příznivci mléčných výrobků, můžete zvolit něco suchého. Skvělým nápadem bude omeleta ze tří vajec s přídavkem šunky, rajčat a špenátu. Můžeme podávat s tmavým, nejlépe celozrnným pečivem a silnou, černou kávou. Poslední nápad je zdravý sendvič.

Budete potřebovat grahamovou housku, vajíčko, rajče, klobásu, římský salát a omáčku z přírodního jogurtu, dijonské hořčice, čerstvých bylinek a koření, které máte nejraději. Tyto tři nápady můžete libovolně upravit, ale nepřidávejte do nich cukr a tuk. Dodají vám spoustu síly a energie a hlad pocítíte až kolem poledne.

By Jakub