Za zdravý vzhled pokožky, vlasů a nehtů nestojí jen přípravky, které na ně přímo aplikujeme. Důležitá je i vnitřní péče, proto se vyplatí podporovat se doplňky stravy, které jsou k dostání v lékárnách a drogeriích. Je to náklad pár zlotých, ale jejich účinky jsou patrné a dávají velkou spokojenost.

Pro zdravou pokožku je důležitý zejména vitamín F. Stimuluje regeneraci epitelu, mimořádně příznivě působí na vzhled pokožky a vlasů, zastavuje degenerativní změny mazových žláz, má také ochrannou funkci pro játra a ledviny. urychluje spalování tuků, a tím velmi pozitivně ovlivňuje vzhled pokožky a vlasů.hubnutí.

Jeho nedostatek je okamžitě viditelný na vnější straně kůže zarudnutím, suchostí, olupováním epidermis a také praskajícími rty a koutky úst. Testování je nutné, aby se zjistilo, zda jsou vaše hladiny vitaminu F nízké. Doplňky stravy a živiny dostupné na trhu však regulují hladinu vitaminu nezbytného pro zdravou pokožku v těle.

Vliv vitamínu A na naše zdraví a vzhled

Vitamin A je velmi důležitý pro celé naše tělo, pro různé systémy a orgány. Podporuje proces vidění, proto by jeho doplňování měli věnovat pozornost především lidé, kteří u počítače pracují delší dobu nebo jsou vystaveni jiným faktorům tohoto typu. Kromě toho dodává pleti krásnou barvu a vlasům, nehtům a pleti – skvělý vzhled a kondici.

Vitamín A – proč by neměl být povolen jeho nedostatek? Nepřikládání důležitosti vaší každodenní stravě může způsobit, že vám dojde vitamín A. Příznaky se mohou lišit a rychle se projevit. Bude to zhoršení zraku, nižší imunita, pocit únavy a horší vzhled pleti – nevzhledná, zemitá barva, loupání, suchost. Příznakem mohou být také oslabené vlasy a nehty.

Kde najít vitamín A? – Je důležité jíst stravu bohatou na ovoce a zeleninu. Dobrými zdroji tohoto vitamínu jsou mrkev, dýně, ale i paprika, játra a pravé máslo. Tento vitamín je zodpovědný za tón pleti, protože obsahuje barvivo, které dodává pleti krásný odstín. Díky tomu urychluje proces opalování.

Vitamin D nezbytný pro udržení zdraví

Mezi vitamíny, jejichž přítomnost je pro správné fungování organismu nezbytná, patří vitamín D. Jeho role se dlouhá léta omezovala pouze na péči o správný stav kostry. Mezitím se ukazuje, že její úkoly jsou mnohem širší.

O co se vitamín D stará? – Díky vitamínu D vypadají naše kosti normálně. Pokud je ho nedostatek, objevuje se křivice – nemoc, kterou nelze vyléčit. Jeho role je však mnohem širší. V první řadě rozhoduje o správném fungování imunitního systému. Když ho v těle začneme mít nedostatek, sužují nás různé nemoci, bakteriální i virové.

Zdroje z lékárny – Vitamin D je přítomen ve všech doplňcích stravy, které lze zakoupit v lékárně. Můžeme si vybrat jak multivitaminy, tak ty obsahující pouze vitamín D. Ty druhé jsou dostupné v kapkách.
Přírodní zdroje

By Jakub