Češi jsou národ, který se velmi často léčí sám. Bez porady s lékařem nakupujeme spoustu volně prodejných léků a doplňků stravy. Média nás ze všech stran zaplavují inzeráty různých specifik, které nám mají pomoci s našimi nemocemi a stavy. V dnešní době se hodně mluví o tom, zda se vyplatí doplňky stravy polykat a zda není lepší je nahradit přírodními surovinami.

Samozřejmě existuje mnoho teorií, ale stojí za zmínku, že některé vitamíny jsou velmi obtížně vstřebatelné a někdy je není možné poskytnout v jídle. To je příklad vitamínu D, který se vyplatí polykat, zvláště při problémech se štítnou žlázou. Kromě toho byste měli kupovat pouze doplňky, jejichž složky pocházejí pouze z nejlepších dostupných zdrojů.

Mohou být mnohem dražší než jejich protějšky, ale nemá smysl kupovat si prášky a cpát se jimi, pokud to nemá přinést žádné pozitivní účinky na naše tělo a naše zdraví.

Lékárenské doplňky stravy

Doplňky stravy jsou především lékárenská léčiva, která tělu doplní nezbytné vitamíny. Člověk pozná, kdy chybí, podle neduhů, které ho začnou trápit. Jsou drobné a zapadají do seznamu dutin, které jsou často uváděny na webových stránkách o zdraví. Lze je zakoupit samostatně i v sadě, protože záleží na tom, jaké nedostatky jsou v těle.

Většina doplňků stravy je založena na nedostatku vitamínu C, železa, zinku, hořčíku, vitamínu B a selenu. Vitamínové sety jsou naopak celou řadou vitamínů a minerálů, které doplní ještě silněji a rychleji. Stačí takové doplňky užívat třikrát denně po dobu několika týdnů a tělo pocítí účinky.

Doplňky jsou nejen v tabletách, ale i v tekuté formě, nebo možnost rozpouštění vitamínového prášku ve vodě. Doplňky nejsou na předpis, takže je seženete i v obchodech se zdravou výživou. V lékárně je však největší výběr a lékárník vždy poradí, kterou je nejlepší koupit. Doplňky stravy mohou užívat dospělí a mladiství.

Celá pravda o doplňcích stravy

Doplňky stravy se staly samozřejmostí. Užíváme hořčík v tabletách, vitamín C a mnoho dalších, vápník, tablety na růst vlasů a zlepšení vzhledu pokožky. Vše, co nám farmaceutické společnosti navrhují.

Mezitím se ukazuje, že jako všude, i v lékárnách seženeme produkt, který má ve skutečnosti podobný účinek jako placebo. Ženšen je velmi oblíbenou složkou doplňků stravy a boosterů. Ukazuje se, že jeho působení nebylo nikdy potvrzeno v žádné banyi, zatímco v informacích o droze je jeho existence zdůrazněna v syntaxi kvůli jeho popularitě.

Takže slyšíme, co chceme slyšet. Z nějakého důvodu je tato bylina velmi oblíbená a má se za to, že má velmi vysoké léčivé vlastnosti. Možná je to kvůli poněkud exotickému názvu. Určitě se díky své oblíbenosti používá jako spotřebitelská návnada. Objevuje se všude, v pilulkách na růst vlasů a nehtů, v čajích na zklidnění i doplňcích podporujících naši pohodu a posilujících životní síly.

By Jakub