Existují určité potravinářské přídatné látky, které nejčastěji konzumují lidé, kteří se snaží zhubnout. Těmito přísadami jsou např. aspartam – používá se v tzv dietní potraviny, které mají negativní účinky na organismus, takže vlastně mohou působit proti úspěchu při hubnutí.
Zvláště nebezpečný je aspartam. Mnoho lidí na dietě omylem konzumuje potraviny označené jako dietní potraviny. Jednou z nejoblíbenějších potravin v této kategorii jsou dietní nápoje. Většina z nás ví, kolik lidí je jí s jídlem. Faktem je, že téměř všechny sladké dietní potraviny obsahují aspartam, což je chemické sladidlo.
Prodává se pod mnoha jinými názvy. Tato chemie způsobuje závratě, halucinace, problémy s nervovým systémem a rakovinu. Zatímco hubnutí si můžete užít, vedlejší účinky aspartamu jsou nebezpečnější než nadváha. Existují lepší alternativy, které zajistí hubnutí bez nebezpečných následků dlouhodobého užívání.
Spalovače tuků – pomáhají při redukci
Látek podporujících redukci tělesného tuku je mnoho, přírodních i syntetických. Urychlují metabolismus, snižují obsah tuku, snižují chuť k jídlu a dodávají energii. Jak si tedy vybrat ten nejlepší spalovač tuků pro sebe?
V první řadě byste měli pozorovat reakce těla, vzít v úvahu zdravotní stav, neboť některá termogenika mají velmi silný stimulační účinek, posoudit poměr přínosů a vedlejších účinků. Přípravek s nejsilnějším účinkem nebude vždy nejúčinnější. Pokud například způsobí výraznou dehydrataci, jistě to sníží váš výkon při tréninku.
Při výběru toho nejlepšího přípravku je třeba věnovat pozornost tomu, zda pochází z legálního zdroje a byl řádně otestován. Experimentování s neznámými látkami může být velmi škodlivé pro vaše zdraví a dokonce i život ohrožující. Bez obav můžete použít přírodní „spalovače“ jako jsou: zelený čaj nebo káva, citrusové plody, česnek, feferonka, skořice, zázvor, kurkuma, pepř nebo semínka luštěnin.
Běh může pomoci
Lidé, kteří chtějí začít běhat, mohou často narazit na spoustu protichůdných informací. Někteří tvrdí, že ranní běhání se nedoporučuje, zatímco jiní tvrdí, že večerní trénink není dobrý nápad. Co tedy dělat, aby trénink přinesl kýžené výsledky?
V první řadě byste měli poslouchat své vlastní tělo. Někteří lidé rádi běhají s prázdným žaludkem, takže pokud je takový trénink baví nejvíc, neměli by to vzdávat, ale měli by pamatovat na dodržování pár pravidel. V první řadě se vyplatí jít předchozí den spát relativně brzy, nejpozději ve 23 hodin.
Mezi probuzením a výjezdem na trénink by navíc mělo uplynout alespoň 30 minut, aby tělo mohlo nastartovat metabolismus. Před ranním tréninkem byste také neměli zapomínat na pořádnou rozcvičku. Je také vhodné připomenout, že trénink nepřinese kýžené výsledky, pokud se po něm zkonzumuje velké množství jídla, proto se někdy vyplatí zvolit si před tréninkem malou svačinku.