Vitamin B6 neboli pyridoxin je základní živina, která hraje klíčovou roli při produkci serotoninu. Nedostatek této životně důležité živiny může způsobit vážné poškození centrálního nervového systému, neurologické poruchy, svalovou slabost a nespavost.

Účinek nedostatku vitaminu B6 během spánku je podobný účinku deplece serotoninu, pokud jde o snížení tělesné teploty, změny ve vzorcích REM a zkrácení období hlubokého spánku. Bylo zjištěno, že vitamín B6 je účinný při léčbě křečí nohou. Jedna studie prokázala významnou remisi a snížení frekvence, intenzity a trvání křečí v nohách u 86 % pacientů užívajících kombinované tobolky B6.

Studie zjistila, že doplňky B jsou relativně bezpečnou a účinnou alternativou k lékům na předpis pro léčbu nočních křečí v nohách. Ačkoli lze tuto živinu získat ze zdrojů, jako je kuřecí maso, vejce, ryby, kvasnice, mrkev, avokádo, banány, hnědá rýže a celozrnné výrobky, lidem se zdravotními problémy se často doporučuje doplněk s 10 až 75 mg vitamínu B6. spát.

Fyzická aktivita – Tréninkový plán je velmi důležitý

Dobrý plán je vždy polovina úspěchu. Když jste se rozhodli a jste připraveni začít ve svém životě nové dobrodružství spojené se sportem, vyplatí se připravit si svůj tréninkový plán. Každý z nás je jiný, takže každý by měl mít svůj vlastní tréninkový plán, který ideálně vyhovuje jeho potřebám, možnostem a cílům.

Pokud je naším cílem dosažení štíhlé postavy nebo budování svalové hmoty, vyplatí se správně sestavit tréninkový plán s přihlédnutím ke konkrétním dnům, počtu a popisu námi prováděných cviků a době každodenního tréninku. V případě nedostatku nápadů nebo nedostatku viditelných efektů po určité době realizace našeho plánu se vyplatí kontaktovat specialistu nebo trenéra, který nám pomůže vytvořit vhodný tréninkový plán.

Tréninkové plány lze sestavit na různé časové intervaly. Můžete realizovat šestitýdenní tréninkový plán, ale i roční nebo několikaměsíční tréninkový plán. Pamatujte, že náš vlastní tréninkový plán nás motivuje k jednání a pomáhá nám zůstat systematickými.

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem – spojenci aktivních

Zkratka BCAA znamená Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem. Patří mezi ně: leucin, valin a isoleucin. Tyto chemikálie tvoří třetinu všech aminokyselin pro budování svalů. Suplementace BCAA se doporučuje pouze fyzicky aktivním lidem, jinak to nedává smysl.

Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem jsou spojenci při budování a udržování svalové hmoty a snižování únavy během tréninku. Bez ohledu na formu (tablety, kapsle, prášek, tekutina) se BCAA rychle vstřebávají do těla a lze je užívat před, během i po tréninku. Existuje několik způsobů dávkování, výběr toho nejlepšího by se měl řídit reakcí těla. Nejoblíbenější zdroje uvádějí dávku 1 g BCAA na kilogram tělesné hmotnosti.

Pro lepší účinek zapijte porci tekutinou obsahující sacharidy. Užívejte předepsanou dávku před a po tréninku. Pokud cvičení trvají déle než hodinu, je dobré se během cvičení podpořit další dávkou. Trénink se vyplatí doplnit zmíněnými aminokyselinami, zvláště pokud jste stagnující nebo unavení.

By Jakub