Někteří lidé při hubnutí dělají chyby. Jsou rozpolceni mezi zdravou a vyváženou stravou, což znamená, že volí špatný dietní plán nebo jsou nedostatečně živeni. Hubnout můžete správným cvičením a správnou stravou. Musíte však vědět, co jíst a čemu se vyhnout.

Je to realističtější metoda pro skutečné cíle. Vyvážená strava i zdravá strava jsou v pořádku. Vyvážená strava znamená, že máte všechny živiny ve správném množství, abyste do těla dostali dostatek vitamínů, zatímco plán zdravé výživy by měl sestávat z čerstvých a přírodních potravin.

Zdraví jedinci by se měli rozhodnout pro vyváženou stravu a specializovaná zdravá strava by měla nejlépe posloužit, pokud má někdo zdravotní problémy. Tělo je nejcennější majetek – a sedavý způsob života zdravému tělu rozhodně neprospívá, takže je potřeba být aktivní – nelze spoléhat jen na stravu. Naštěstí si vždy můžete promluvit s dietologem.

L karnitin pro aktivní lidi

L-karnitin je přírodní látka zodpovědná za energetické změny v těle. Podílí se na transportu tuků do mitochondrií zvaných „buněčné elektrárny“. Bez něj by výroba energie z mastných kyselin nebyla možná.

Tato sloučenina je přirozeně syntetizována v buňkách těla, zejména v játrech, v malých množstvích, takže by měla být dodávána také s potravou. Červené maso je obzvláště bohatým zdrojem L-karnitinu, ale také mléčných výrobků a ryb a ve stopovém množství se nachází v rostlinných produktech. Pro lidi s aktivním životním stylem hraje strava bohatá na tuto sloučeninu důležitou roli, protože výrazně zvyšuje odolnost svalů k námaze a urychluje jejich regeneraci.

L-karnitin snižuje počet volných radikálů a chrání tkáně před poškozením během intenzivního tréninku. Nedostatek tohoto vitaminového derivátu způsobuje rychlou únavu a snížené intelektuální schopnosti. Hubnutí, pokud máte nedostatek, bude mnohem pomalejší nebo dokonce nemožné.

Stojí za to se neustále udržovat ve formě

Pokud se rozhodneme udržovat se v kondici v posilovně, bude nutný vhodný cvičební plán. Zde mohou pomoci webové stránky věnované kulturistickým tématům a profesionálům v oboru. Začátečníci by měli alespoň zpočátku využít rad trenérů, protože nesprávně prováděné silové cviky mohou způsobit zranění, často vylučující provozování jakékoli fyzické aktivity na dlouhou dobu.

V nejlepším případě budou prostě neúčinné. Každý trénink musí začínat několikaminutovým zahřátím. Umožní vám připravit svaly na cvičení a zahřát klouby a šlachy. Nakonec věnujte několik minut protahovacím cvičením, abyste své tělo po aktivitě postupně zklidnili.

Pro dosažení nejlepších výsledků by měl být silový trénink doprovázen správným plánováním jídel. Nejdůležitější z nich jsou: předtréninkový, který vám dodá energii při cvičení, a potréninkový, který umožňuje adekvátní regeneraci. Nelze zapomenout na plánování tréninkových přestávek, které jsou stejně důležité jako samotné cviky.

By Jakub