Pokud chce někdo žít zdravěji, musí změnit své každodenní návyky a držet se této disciplíny a sledovat celou proměnu své existence. Vizualizace je prvním zvykem, který si osvojíme. Musíte začít tím, že budete přemýšlet o osobě, kterou se chcete stát. Jak má tělo vypadat a jak se v něm cítíme – to si musíte nejdříve definovat, protože vše začíná v mysli.

Každé ráno a večer věnujte několik minut vizualizaci svých cílů v oblasti zdraví a kondice a sledujte, jak se mění. Dalším krokem je, že osoba identifikuje konkrétní afirmace, které jsou v souladu se zvolenou vizí. Jsem zdravá! Jsem fyzicky i psychicky silný! Takhle musíte začít přemýšlet. Musíte zvážit, proč chceme, aby se zdraví a kondice staly začátkem pozitivních afirmací.

Tato potvrzení by měla být vašimi stálými společníky po celý den. Tento zvyk změní celou vaši mysl a ovlivní váš celkový úspěch. Dalším zvykem je přeprogramování podvědomí. Pamatujte, že máte schopnost naprogramovat své podvědomí, aby věřilo tomu, co chcete se svým tělem dělat.

Motivace – proč je tak důležitá?

Není žádným tajemstvím, že vše začíná v naší hlavě. Vůli dosáhnout čehokoli musí být podpořena správnou motivací, abychom se drželi svých předsevzetí a mohli jít rovnou k cíli. Stejně tak je to s tréninkem a zdravým stravováním, které musí být podpořeno neustálou motivací a zapamatováním si, proč jsme začali.

Na internetu je spousta motivačních webů, stačí zadat do vyhledávače frázi „motivujeme“ a rychle najdeme spoustu obrázků a motivačních textů, díky kterým naše motivace velmi rychle poroste a naše předsevzetí zůstanou s námi navždy. K tomu, abychom neustále a pravidelně trénovali, potřebujeme každý den pořádné motivační nakopnutí, abychom byli schopni pokračovat ve svých předsevzetí a držet se nových návyků, což zvláště zpočátku není vůbec jednoduché a vyžaduje to sebezapření.

Osobní trenéři a výživoví poradci proto doporučují motivovat se každý den a pomocí motivačních obrázků či jiných prostředků si připomenout, proč jsme naše aktivity začali.

Cvičení, strava a suplementace jsou receptem na úspěch

Fyzické cvičení v kombinaci s dobrou stravou vždy přináší poutavé výsledky. Muži se však určitě nejvíce zabývají rozvojem svého hrudníku a paží, aby působili sebevědoměji a silnější, což se samozřejmě děje správnými činy. Jaké jsou ale nejlepší cviky na hrudník?

Určitě nejvíce fungují všechny druhy posilovacích cviků, protože rozvíjejí svaly právě těch partií, které chceme. Všemožné kliky, přítahy, ale i trénink na strojích v posilovně, které jsou určeny k procvičování horních svalových partií, jsou tím, na co bychom měli nejvíce pamatovat, pokud chceme svalovou hmotu rozvíjet.

Trénink třikrát týdně je naprosto dostačující, protože svaly musí mít čas na regeneraci a zároveň nabrat sílu a objem, takže mýtus trénovat pořád je zcela v rozporu s realitou. Svalová hmota se zvyšuje, když odpočíváme po vhodném tréninku.

By Jakub