Motivace k zahájení pravidelného tréninku může být velmi odlišná a u každého člověka jiná. Někteří lidé se rozhodnou zhubnout a koupit si členství v posilovně. Pravidelný pohyb je vlastně něco, co je nutné, pokud se chceme zbavit zbytečného a zbytečného tuku.

Někteří lidé začínají cvičit pro zdraví – pravidelná fyzická aktivita chrání naše tělo před mnoha nemocemi, zlepšuje naši kondici a zajišťuje lepší pohodu, protože při cvičení se v lidském těle tvoří endorfiny, zvané hormony štěstí. Cvičení na zvýšení svalové síly je často nedílnou součástí tréninku.

Posilovací cviky jsou především cviky, které vyžadují použití různých druhů zátěže – zmínit lze trénink s činkou, cviky se závažím nebo cviky prováděné na příslušných strojích v posilovně. Tréninkový plán by měl být vytvořen pro každého individuálně – měl by být přizpůsoben schopnostem daného člověka.

Silový tréninkový plán

Silový tréninkový plán je velmi pracné tréninkové období. Po tuto dobu pracujeme s váhami, které jsou v mezích jednotlivých záznamů. Než se rozhodneme zahájit tuto etapu, vyplatí se vědět o některých základních věcech. Nemá cenu se pouštět do silového tréninku v první fázi práce v posilovně.

Přibližně v prvním roce silové chůze se síla přirozeně zvyšuje s obecným tréninkem. Druhá věc je, že práce s těžkými břemeny vyžaduje správnou techniku. Nesprávné zvedání břemen je nejkratší cestou ke zranění. Silový trénink zahrnuje krátké série (8 až 1 opakování) se zátěží dosahující životních rekordů.

V případě provádění negativních sérií, které spočívají pouze ve snižování balastu, může síla vlastních svalů pracovat se zátěží přesahující 100 % vlastních schopností. Musíte pamatovat na bezpečnostní prvky, jako je kulturistický pás a kloubové stabilizátory. Povinným bodem tréninku je strečink, který po cvičení se závažím nelze přeskočit.

Proteinový doplněk

Protein je základním stavebním kamenem našich svalů a nemůže chybět v jídelníčku cvičících lidí. V závislosti na fázi přípravy může být jeho množství zvýšeno nebo sníženo. Je však důležité poskytovat bílkoviny z těch nejkvalitnějších produktů.

Libové maso, ryby a mléčné výrobky jsou ve vaší stravě zásadní. Kromě vápníku se kasein nachází v mléčných výrobcích, což je důležité zejména pro sportovce a aktivní lidi. Kasein je základní bílkovina v mléce, tvoří 75 % z celkového množství. Kasein může být protein, který lze úspěšně použít ve večerních jídlech. Díky tomu, že se tento protein tráví dlouhodobě, zajišťuje pocit sytosti na dlouhou dobu.

Konzumace mléčných výrobků proto pomáhá předcházet záchvatům. vlčí hlad. Pomalé uvolňování bílkovin a aminokyselin z kaseinu je vynikající způsob, jak čelit katabolickému účinku. Tento protein lze úspěšně použít během hubnutí k potlačení chuti k jídlu a vyhnout se svačině mezi jídly.

By Jakub