Mnoho potravin obsahuje složky, které pocházejí ze stejných zdrojů jako makroproteinové substráty. Jedná se například o sójové oleje. To ale není vše, protože v současné době je na trhu velmi široký výběr náhražek masa, což znamená, že vegetariáni a vegani dnes nemají problém najít pro sebe to nejlepší jídlo.

Zajímavé je, že tyto produkty se staly populárnějšími, takže se zvýšila jejich konkurence a snížila se cena, což má za následek další další nárůst jejich oblíbenosti. Bez ohledu na to všechno však mezi bezmasými pokrmy bez výjimky kraluje sója. Na trhu jsou uznávány i výrobky v podobě tofu, jehož zdrojem je sójové mléko.

Sója je součástí rodiny luštěnin. Tento druh rostliny také zahrnuje arašídy, čočku, hrách a fazole. Sójové boby jsou bohaté na bílkoviny a jsou mnohými v oblasti výživy považovány za zdroj makroproteinů. Takový protein obsahuje všechny aminokyseliny, které lidské tělo vyžaduje.

Kdy je nejlepší se o ně starat?

Nabrat svalovou hmotu není snadný úkol, ale může to být zábava. Pokud si chceme užít seberozvoj, měli bychom vědět, co dělat, aby proces probíhal hladce. Na začátek si musíme stanovit pár důležitých bodů, aby byl tento příspěvek co nejužitečnější.

Bude se týkat lidí, kteří váží kolem osmdesáti kilogramů s výškou jeden metr osmdesát. Dodatečně předpokládáme, že se jedná o člověka, který absolvuje čtyři tréninky týdně a jeho věk se pohybuje kolem dvaadvaceti let. To je důležité, protože fyzická námaha musí být přizpůsobena i věku, což samozřejmě souvisí s kapacitou a schopnostmi regenerace.

Mladí lidé se prostě rychleji adaptují a mnohem lépe snášejí všechny takové procesy. Lidé, kteří chtějí nabrat svalovou hmotu, by měli zkonzumovat zhruba tři a půl tisíce kalorií, které zkonzumují v pěti jídlech. Důležité je, že se eliminuje množství tuků, které nahrazujeme sacharidy.

Svaly hrudníku

Dnes si povíme o skupině svalů, která je vyvíjena nejčastěji. Mluvíme o hrudníku. Protože kdo by si tu část těla nechtěl vyřezávat, že? Abychom to správně pochopili, musíme pochopit několik základních věcí. Potřebuje čas na zotavení, což může trvat až sedm dní, i když při nižší intenzitě by měly stačit dva až tři.

Říkáme to hned, aby si každý uvědomil, že každodenní cvičení nemá smysl, protože může dojít k přetrénování, které má většinou strašné následky. Vyplatí se o ní vědět hned od začátku, abychom neztráceli drahocenný čas, který můžeme věnovat regeneraci a procvičování ostatních partií svalů.

Základním cvikem je bench press, který rozšíří především jejich spodní část, ale bez paniky, stačí nastavit lavičku mírně nakloněnou, aby bylo možné procvičit i jejich horní část Dalším zajímavým cvikem jsou shyby, hlavní výhodou což je, že je můžete vzít klidně a vystupovat, kam chceme.

By Jakub