Stále více lidí se rozhoduje využít podpory, kterou nabízejí doplňky stravy. Zdá se, že jde o jednoduché a pohodlné řešení, které vám umožní postarat se o správnou hladinu vitamínů a minerálů snadným a bezproblémovým způsobem. Vybrat ten správný doplněk však není tak jednoduché. Mnoho lidí má problém s uvedením, který přípravek je pro ně nejlepší.

Na trhu je široký výběr doplňků. Některé z nich pomáhají zajistit správnou hladinu minerálů, což výrazně ovlivňuje stav těla a krásu. Jiné podporují látkovou výměnu a pomáhají čistit trávicí systém, jako je tomu u přípravků s vlákninou. Na hubnutí existují i ​​speciální opatření, která pomáhají v boji se zbytečnými kilogramy nebo tukovou tkání.

Než sáhnete po jakémkoli přípravku, stojí za to si položit otázku, zda ho tělo opravdu potřebuje. Možná bude stačit změna stravovacích návyků?

Doplňky na bázi kreatinu

Kreatin je jedním z dobrovolně zvolených doplňků stravy. Je dostupný ve formě oblíbeného monohydrátu, ale také jako malát nebo ethylester. Jednotlivé formy se liší svou stravitelností.

Jak kreatin funguje? – Kreatin má schopnost zadržovat vodu v buňkách. Zvýšená hydratace umožňuje stimulovat anabolické procesy. Pokud používáme doplňky na bázi kreatinu, svalová hmota roste rychleji. Kromě toho se kreatin podílí na energetických procesech těla a podporuje resyntézu ATP. Díky tomu zvyšuje naši výdrž. Cvičit můžeme déle a intenzivněji.

Pro koho jsou doplňky stravy? – Kreatin by měl být užíván ve vhodných intervalech mezi cykly. Kromě toho by jej neměli užívat lidé trpící onemocněním ledvin nebo problémy s fungováním trávicího systému. Kreatin lze zakoupit v obchodech se sportovními doplňky. Neměli bychom sahat po údajném malátu nebo monohydrátu, pokud pochází z podezřelého zdroje. Pak nám to může ublížit.

Doplňky pro ženy trénující v posilovně

Stále více žen se rozhoduje navštěvovat posilovnu a pracovat na budování svých svalů. Jak víte, amatéři v posilovně často užívají speciální přípravky, které podporují boj o svaly. Měly by dámy užívat i nějaké živiny a doplňky stravy?

Užívání speciálních přípravků a doplňků může mít velmi blahodárný vliv na celý lidský organismus. Jejich pečlivě sestavená receptura poskytuje mnoho prospěšných složek, které tělo potřebuje ke správnému fungování. Zvýšená námaha, kterou trénink v posilovně bezesporu je, může zvýšit potřeby těla. Živiny je pomohou doplňovat, aby se předešlo nedostatkům.

Je však třeba pamatovat na to, že každý přípravek by měl být pečlivě vybrán podle pohlaví, hmotnosti a úrovně tréninkového pokroku. Ženské tělo má úplně jiné potřeby než tělo mužské, protože v něm probíhají jiné fyziologické procesy. Dámy tedy mohou doplňky používat, ale musí je pečlivě vybírat podle individuálních potřeb svého těla.

By Jakub