Jedním ze snů většiny žen, které pravidelně navštěvují posilovnu, je ploché břicho a vytrénované svaly tvořící tzv. zářič. Vzhledem ke specifičnosti endokrinního systému žen a stavbě postavy je tento cíl často velmi obtížně dosažitelný. U mnoha žen se nepotřebná tuková tkáň ukládá především v oblasti podbřišku.

Mnohdy se jím procvičované svaly jen zakryjí a efekt několikaměsíčního cvičení má k ideálu daleko. Pokud sníte o plochém břiše, měli byste v první řadě nasadit redukční dietu a spojit ji s optimální sestavou cviků na posílení břišních svalů.

Mohou to být tradiční kliky prováděné na více způsobů se zátěží i bez, různé druhy ohybů nebo stále oblíbenější prkno. Každodenní silový trénink by měl být doplněn kardio tréninkem, jako je běh, jízda na kole nebo plavání v bazénu. Díky nim se vyvine svalstvo celé postavy a neztratí svou proporcionalitu.

Výhody domácího tréninku

Fit životní styl je v poslední době stále populárnější. Znamená to nejen vyváženou stravu, ale i fyzickou aktivitu. Sportovní průmysl zažívá skutečný boom. V menších i větších městech vznikají tělocvičny a sportovní kluby, ve kterých se aktivity organizují často po celý den.

Každá návštěva takového místa však stojí peníze. Stále více posiloven vyžaduje, aby si klienti zakoupili roční předplatné. Ne každému se tato forma může líbit, a proto se vyplatí věnovat pozornost několika výhodám, které mohou plynout z cvičení doma. V první řadě se ušetří peníze a účinky mohou být velmi podobné těm, kterých lze dosáhnout v posilovně.

Zejména na začátku vašeho dobrodružství se sportem, kdy nepotřebujete používat doplňkovou zátěž pro každodenní trénink, protože při správně zvolených cvicích stačí k dosažení požadovaných výsledků váha vlastního těla. Cvičením doma také ušetříte čas, který by byl potřeba k tomu, abyste se dostali do posilovny.

Jak se vyhnout přetrénování?

Mnoho lidí, kteří své dobrodružství se světem sportu začínají na úplném začátku, se místo moudrého plánování tréninkových jednotek vrhnou do víru tréninku a začnou cvičit každý den, přičemž často zapomenou se před tréninkem rozcvičit nebo pořádně protáhnout. unavené svaly po tréninku.

Bohužel je to nejjednodušší cesta k přetrénování a bolestivým zraněním, které si v extrémních případech mohou vyžádat i několikaměsíční léčbu. Abyste trénovali bez poškození vlastního zdraví, měli byste to dělat především s rozumem. Pokud nemáte zkušenosti se sepisováním tréninkového plánu, můžete si na internetu vyhledat hotové tréninkové plány za předpokladu výsledku, kterého chcete dosáhnout.

Můžete si také objednat individuální tréninkový plán u zkušeného trenéra. Mezi jednotlivými tréninkovými jednotkami je důležité dopřát svalům čas na regeneraci, kterou lze podpořit sportovními masážemi nebo návštěvou sauny. Začátečník by neměl trénovat více než dvakrát nebo třikrát týdně.

By Jakub