Stres je stav napětí způsobený těžkou situací, se kterou si neumíme poradit. Člověk je pak velmi napjatý, silně koncentrovaný, ale přílišný stres má na náš život velmi špatný vliv. Často je to způsobeno nadměrnými povinnostmi a přepracovaností. Způsobuje podráždění, nedorozumění, hádky a pokles sebevědomí. Lidé zkoumající tento problém rozlišují mezi pozitivním a negativním stresem. První nastává, když vám nahromaděná energie umožňuje dosáhnout zamýšleného cíle a ve výsledku vám dává radost, a druhý nastává, když zažíváte příliš velké fyzické a psychické vypětí nebo když zažíváte neštěstí, jako je odchod blízkého člověka.

Nesmíte podlehnout stresu. Musíte se snažit uvolnit napětí fyzickým pohybem, mluvit, abyste si vysvětlili problémy, uvolnit tělo i mysl cvičením, masážemi. Úlevu přinese také poslech hudby nebo pohlavní styk. Pak bychom neměli propadat závislostem, zejména nekouřit, nepít a nebrat drogy, protože delší léčba stresu vede k závislosti. Vždy je důležitý střízlivý úsudek.

Vliv závislostí na zdraví

Rozvoj civilizace, cestování po světě přineslo lidem škodlivé závislosti, jako je kouření, užívání drog, pití kávy nebo zneužívání alkoholu. Kouření způsobuje poruchy psychiky a chování, závislost na nikotinu, nedostatečnou činnost kardiovaskulárního systému a plicní onemocnění. a inhalace dehtu a oxidu uhelnatého nebo oxidu k rozvoji rakoviny. Pocit úlevy ihned po zapálení, jasnost mysli podporuje kouření.

Nejzranitelnější vůči otravě CO jsou pasivní kuřáci. Nikotin se nachází v insekticidech a jedna jeho kapka způsobuje smrtelnou otravu. Závislost na alkoholu je stejně nebezpečná. Působí na nervový systém, narušuje vyšší emocionalitu zodpovědnou za morálku či smysl pro rodinné vazby, způsobuje ztrátu instinktů, pudů, srdeční choroby, trvalé poškození mozku, epilepsii, paralýzu až atrofii mozku.

Alkohol vyplavuje vitamíny, což vede ke slepotě. Nejnebezpečnější návykovou látkou jsou drogy, což jsou látky zakázané zákonem. Jsou nejnávykovější ze všech závislostí, způsobují duševní onemocnění, chřadnutí těla, vyloučení ze společnosti a dokonce sebevraždu. Intravenózní aplikace drog způsobuje infekci HIV, která vás odsoudí ke smrti, stejně jako poruchy příjmu potravy, krvácení, kongesce a nespavost. Nejtěžší je vzdát se jich kvůli oběti.

Jak pravidelný styk ovlivňuje zdraví a pohodu?

Při pravidelném styku s jedním partnerem, při dodržování hygienických pravidel a péči o sebe můžeme cítit velké uspokojení. Úspěšný sex dokáže léčit, spaluje kalorie, zlepšuje náladu a přináší tedy úlevu i psychice. Zlepšuje také vzhled díky lepšímu prokrvení těla. Pohyb na lůžku způsobuje harmonickou práci svalů, udržuje jejich dobré napětí a zabraňuje jejich pozdějšímu ochabování.

Dokonce můžete zvýšit imunitu svého těla sexem alespoň jednou týdně. Během pohlavního styku jsou pohlavní orgány více zásobovány krví v důsledku zvýšeného krevního oběhu, což je také činí méně náchylnými k rakovině. Následně uvolníme testosteron, který působí i na ženy regulací menstruace, a estrogeny jako prevence infarktu a posílení růstu kostí, které možná jednou ochrání před zvápenatěním kostí.

Oxytocin, který se uvolňuje během prožitku orgasmu, má uklidňující a hypnotický účinek. Rychlost metabolismu se zvyšuje a tento stav funguje i po styku, takže se naše postava postupně formuje.

By Jakub