Být fit je nepopiratelně v módě a tento slogan je jedním z nejpoužívanějších sloganů obchodníků. Všude volají hesla „buď fit“, ale žádný z nich nevysvětluje, jak nebo co to ve skutečnosti znamená. Za prvé, zdatný člověk je sportovně založený člověk.

Je to ta, která pravidelně sportuje, ale je to pro ni čiré potěšení, nikoli smutná nutnost. Nejoblíbenější formou fyzické aktivity mezi zdatnými lidmi je samozřejmě posilovna. Pokud se to však někomu nelíbí, může zvolit jiný druh činnosti. Plavání, běh, fitness, jóga, bojová umění – to vše vám pomůže být co nejvíce fit. Další vlastností fit-mana je, že jí velké množství jídla, ale je to jídlo velmi kvalitní, zdravé a lehce stravitelné.

Dbá na to, aby jídla byla co nejlépe složená a poskytla všechny potřebné vitamíny, minerály a makroprvky potřebné pro správné fungování organismu. Fit lidé jsou obvykle lidé, kteří jsou šťastní, plní optimismu, chtějí žít a milují to, co dělají. Není divu, vždyť pravidelná fyzická aktivita spojená s kvalitní stravou má klíčový vliv na náladu a pohodu každého člověka.

Být fit a sebevědomí

Být fit – některými považováno za životní styl, jinými za módu, která asi rychle pomine. Přestože se vnímání tohoto jevu různí, jedno je jisté – být fit pozitivně ovlivňuje zdraví i pohodu.

Hlavními složkami kondice jsou fyzická aktivita a zdravé stravování, které jsou zodpovědné za správné fungování těla. Není divu, že takový životní styl je ze zdravotního hlediska jednoduše ziskový. Další výhodou „fit“ je zlepšení sebevědomí. Často si v posilovně všimnete spousty mužů a žen, kteří hrdě chodí, a to není příznak ješitnosti.

Jednoduše mít zdravé, vysportované tělo zvyšuje sebevědomí. Vše, co zdatný člověk dělá, dělá pro své dobro, pro dobro svého těla a zdraví. A dobré zdraví a krásný vzhled jsou jednou z hlavních složek sebeúcty. Tak se o sebe starejme a buďme fit v tom nejlepším slova smyslu.

Jak přejít na zdravý životní styl?

Zdravý životní styl je jak zdravá a vyvážená strava, tak i pohybová aktivita, která je u nás přítomna téměř každý den. Pokud chcete změnit své dosavadní zlozvyky, měli byste v první řadě začít s přípravou pokrmů bez tuku, plných vitamínů a minerálů, které naše tělo nejvíce potřebuje.

S cviky se vyplatí začínat postupně, aby si na ně tělo pomalu zvykalo. Díky tomu se vyhneme zbytečným zraněním a svaly více připravíme na další, zvyšující se dávky námahy. Nebudeme se ohlížet a naše tělo jich zvládne více a mnohem intenzivněji, což také prokáže, že se naše kondice zpevnila.

Pak si začneme všímat pozitivních účinků nového životního stylu, který začínáme vést a nebudeme se ho chtít vzdát. Lepší fyzická i psychická pohoda pro nás bude tou nejlepší odměnou. Zdravý životní styl se stane determinantem dalších cílů v našem životě, kterých chceme dosáhnout.

By Jakub