Aminokyseliny Bcaa jsou jednou z mnoha složek, které lze nalézt v doplňcích stravy pro lidi, kteří chtějí zhubnout nebo přibrat. Dnes je však známo, že dieta pomáhá zhubnout. Šťávy se proto vyplatí pít z různých důvodů, prvním z nich je fakt, že ovocné či zeleninové šťávy jsou pro naše tělo velmi zdravé. Obsahují spoustu vitamínů a minerálních solí, které jsou zodpovědné za různé funkce v našem těle, aby mohlo správně fungovat.

Pamatujte, že takové šťávy jsou vitamínovou bombou, takže pokud máme možnost, připravme si je co nejčastěji. Vyplatí se pít především zeleninové šťávy. Jsou velmi nízkokalorické, proto by je měli pít především lidé s nadváhou. Protože je tato zelenina a ovoce v tekuté formě, budou se složky v nich obsažené rychleji vstřebávat do krve v našem těle. Je to skvělý způsob, jak očistit naše tělo od toxinů a zvýšit naši odolnost vůči různým typům virů nebo bakterií. Dieta a takový doplněk stravy nám pomůže rychle zhubnout

Doplňky stravy doplní nedostatek živin

Při sledování televizních reklam máte dojem, že dnes už nemusíte nic jíst, stačí si koupit všechny možné doplňky stravy. Mohlo by se zdát, že dnes existuje doplněk na všechno. Bohužel to tak nefunguje. Základem zdraví, vitality a imunity je zdravá strava.

Suplementaci lze použít pouze k doplnění živin, které mohou v určitých jídlech chybět. Dobře to vědí sportovci, kteří kromě profesionálně vypracovaných diet využívají i doplňky stravy, aby dodali tělu ještě větší množství zdravých mikroživin, vitamínů a přísad. S doplňky stravy se však nesmí zacházet jako s hlavním zdrojem vitamínů nebo živin.

I když televizní reklama napovídá, že doplněk stačí použít jen k nějakému účelu. Vždyť samotný pojem suplementace znamená náhradu a suplementaci. Proto se u některých jídel můžeme rozhodnout doplnit suroviny, kterých se vzdáváme na úkor jiných.

Jaké doplňky pro hmotu

Aktivní pohyb a trávit čas v posilovně po dlouhou dobu ne všichni pracují ve stejnou dobu, proto se vyplatí posilovat a nechat naše snažení efektivněji fungovat rychleji. Nejprve bychom měli změnit svůj jídelníček. Pokud se skládá z velkého množství nezdravého cukru, který je ve sladkostech a tuku z výrobků, nahraďte jej produkty s vysokým obsahem bílkovin.

Pamatujme samozřejmě i na ovoce a zeleninu. Poradíme i s podporou suplementů pro budování hmoty, jako je beta alanin, který napomáhá regeneraci svalů unavených po tréninku a nárůstu jejich hmoty. Doplňky stravy bychom měli vybírat podle našich potřeb.

Kulturisté by si tedy měli kupovat doplňky stravy, které jim pomohou budovat svaly a přibírat na váze. Lidé s nadváhou by si zase měli kupovat takové doplňky, které jim pomohou rychleji spalovat tuky. Pokud jde o to, kde je lze zakoupit, jsou nejlépe dostupné na aukčních portálech nebo internetových obchodech.

By Jakub