Doplňky stravy nejsou schopny nahradit intenzivní trénink a jsou pouze doplňkem hodnotné stravy, ale jejich užívání může přispět k rychlejšímu dosažení požadovaných výsledků.

HMB je jedním z přípravků, díky kterým se v našem těle stimulují anabolické procesy. HMB je přirozeně produkováno tělem, ale v malých množstvích. Suplementace přispívá k nárůstu hmoty inhibicí rozkladu bílkovin během regenerace.

HMB je nepřítel tuku. Použití HMB umožňuje stimulovat anabolické procesy a inhibovat katabolismus. Po cvičení svaly ztrácejí objem, protože aminokyseliny se používají k obnově poškození způsobeného tréninkem. Pokud tomu chceme předejít, vyplatí se sáhnout po HMB, které chrání svalovou tkáň a soustředí energetické procesy kolem náhradního tělesného tuku. Díky tomu budujeme svaly a ztrácíme zbytečný tuk. HMB využívají začátečníci i pokročilí sportovci.

Obtížná volba

Pokud plánujeme začít trénovat, musíme se rozhodnout, kterou posilovnu navštívíme. Pokud ve městě nějaký je, jsme v pořádku. Pokud je zde ale několik nebo tucet klubů, stojí za to strávit nějaký čas jejich sledováním.

Hodně lidí se řídí cenou předplatného. Na tomto se však nevyplatí šetřit. Může se ukázat, že nízká cena znamená nízký standard, nedostatek moderního vybavení a pohodlné podmínky v šatně nebo koupelně. Pokud je cena ve více klubech srovnatelná, zhodnoťme, co zahrnuje. Nejatraktivnější nabídka není vždy nejlevnější.

Každý den můžeme strávit v jiné tělocvičně ve městě. Řada z nich nám nabídne volnou vstupenku, abychom místo poznali, ohodnotili vybavení a kvalitu služeb. Ostatní budou vyžadovat poplatek, ale ten obvykle není vysoký. Díky návštěvě více klubů si můžeme vybrat ten, který splní naše očekávání. Vyplatí se také ověřit, zda je na místě prodejna doplňků.

Dietní vláknina ve formě suplementu

Hubnutí by měl být složitý proces. Mělo by se k němu přistupovat různými možnými cestami, včetně užívání účinných doplňků stravy. Pravděpodobně neexistuje žádná jiná složka tak dobře ovlivňující metabolismus jako vláknina. A protože většinou trpíme spíše jejím nedostatkem než nadbytkem, vyplatí se ji konzumovat ve formě suplementu, který je známý jako vitální vláknina.

Jde o produkt, pro který byla získána cenná vláknina ze dvou rostlin vyznačujících se vysokou koncentrací – jitrocelových semen a nezpracované slupky psyllia. Doplněk je dostupný ve formě prášku, který se rozpouští v poměru 3 čajové lžičky na půl litru tekutiny (voda, džus, ale i polévka).

Vitální vláknina nejen zrychluje metabolismus, zlepšuje činnost střev, ale také reguluje hladinu cukru v krvi. Je to vynikající profylaxe proti cukrovce a ateroskleróze. Rozpuštěný doplněk je nejlepší užívat tři hodiny před jídlem a bezprostředně po něm – tím se zvýší pocit plnosti.

By Jakub