L-lysin je jednou z esenciálních aminokyselin, které jsou nezbytné a tělo si je neumí vyrobit. Musíte je tedy získat konzumací konkrétních potravin, které je obsahují. Je to velmi důležitý vztah, protože podporuje a podporuje fungování imunitního systému.

Pokud jde o sportovce a kulturisty, je pro ně zásadní především v době rekonvalescence. Při nehodě, úrazu, namožení svalů apod. L-lysin pak přispívá k rychlé, bezpečné a účinné regeneraci. Jeho přínosem je navíc to, že podporuje procesy zaměřené na spalování mastných kyselin. Také dodává tělu více energie a zvyšuje množství hormonů, určitých enzymů a protilátek v těle.

Sečteno a podtrženo, lze s jistotou říci, že živiny a suplementy s L-lysinem jsou úžasné přípravky pro ty, kteří jsou nuceni sledovat a kontrolovat svou tělesnou hmotnost, protože chtějí dokonale tvarovat nebo zhubnout.

L-methionin doplněk

Živiny s aminokyselinou L-Methionin jsou široce využívány, a tak působí komplexně. Mimo jiné se vyznačují velmi silnými a produktivními detoxikačními vlastnostmi (detox; odstraňuje nebezpečné peroxidy), dále působí: protizánětlivě, antialergicky. Tato aminokyselina je také silným antioxidantem. Navíc podporují hubnutí a především se postarají o to, aby ve výsledku nedocházelo k jo-jo efektu. Jeho dalšími vlastnostmi je zlepšení stavu: pokožky, nehtů a vlasů, o což dbají především dámy.

Výše uvedenými vlastnostmi to nekončí, protože L-Methionin je velmi účinný antioxidant. účinně a neinvazivně podporuje tělo v procesu odstraňování volných radikálů a těžkých kovů z něj.

Doplněk je také doporučen pro široce chápanou skupinu sportovců. L-methionin má tendenci zvyšovat syntézu kreatinu ve svalech, což má za následek celkovou fyzickou výkonnost organismu. Navíc zlepšuje (je efektivnější) regeneraci a regeneraci po vyčerpávajícím tréninku. Jakýkoli nedostatek této aminokyseliny může přispívat k různým zdravotním škodám.

Úloha trávicích enzymů v živinách

Lidé, kteří se rozhodli nabrat hodně svalové hmoty, musí počítat s tím, že budou muset sníst obrovské množství jídla (hlavně sacharidů a bílkovin). To je někdy pro tělo neúnosné. Trávicí enzymy v doplňcích, takže se musí vypořádat s tolika jídlem. Mnoho výrobců se je tedy rozhodlo přidat do doplňků a kondicionérů.

Co by se stalo, kdyby tam nebyli? Určitě je pak tělo člověka vystaveno gastrointestinálním problémům. Především způsobuje nadměrné bolesti břicha.

Přesněji řečeno, trávicí enzymy přítomné v živinách přispívají k uvolňování cenných vitamínů a minerálů z potravy. Ty zase zvyšují vstřebávání těla. Navíc podporují a regulují procesy související s trávením. Kromě toho jsou živiny obsažené v potravinách využívány efektivněji.

Na závěr lze dodat, že živiny a suplementy byste neměli smývat vodou, protože pak nemusí enzymy správně fungovat.

By Jakub