Jedním z nejdůležitějších aspektů efektivního tréninku je motivace na správné úrovni. Netřeba dodávat, že s tím má mnoho lidí potíže. To platí zejména pro začátečníky, kteří projevují velké nadšení pro trénink pouze v první fázi. Aby však návštěva posilovny nebyla ztrátou času, je třeba se obrnit trpělivostí. Tehdy by motivace neměla chybět.

Teoreticky to vypadá jako detail, ale tento prvek má velký vliv na kvalitu a efekty tréninku. Jak si můžete udržet motivaci? Jedním z účinných způsobů je použití správné hudby. Je třeba zdůraznit, že umožňuje správně stimulovat tělo a navíc dává člověku mnohem více energie na provedení tréninkové jednotky.

Je třeba také zdůraznit, že v krizových chvílích je vhodná motivační hudba schopna pomoci člověku překonat problémy a znovu se zařadit do určité úrovně tréninku. Proto se vyplatí vybrat si takový druh hudby, který pomůže ke správné motivaci.

Kolik pít během tréninku?

Hydratace během tréninku je opravdu velmi důležitá. Pokud někdo nedbá na konzumaci správného množství tekutin, musí počítat s nepříjemnými následky dehydratace, mezi které může patřit i slabost nebo ztráta vědomí. Ale kolik byste měli vypít během tréninku?

Je třeba zdůraznit, že během cvičení byste měli vypít asi 2 sklenice nápojů – každou čtvrthodinu. To je opravdu velmi důležité. Mnoho lidí se mylně domnívá, že stačí vypít velmi velké množství tekutin před nebo po tréninku a bude to stačit. Při cvičení je však také důležité pít.

To vše proto, aby bylo tělo správně hydratované. Minerálku, pramenitou vodu nebo vhodný izotonický nápoj proto vždy s sebou mějte. Tréninková jednotka obvykle trvá asi hodinu a půl. Během této doby byste proto měli vypít asi 8 sklenic nápoje, abyste tělu dodali správnou dávku vody. Na tuto problematiku se nesmí zapomínat.

Kde najdu dobrý funkční tréninkový plán?

Funkční trénink má mnoho výhod, které využívají lidé, kteří často navštěvují posilovnu. Je třeba zdůraznit, že umožňuje získat svaly a tvarovat postavu. Ideální je také zhubnout a zbavit se zbytečného tělesného tuku. Je třeba zdůraznit, že funkční trénink umožňuje i zlepšení kondice a působí na různé partie těla.

Jak ale najít dobrý plán, abyste mohli takto trénovat? Jednou z osvědčených možností je kontaktovat osobního trenéra. Na jednu stranu můžete samozřejmě použít plány nalezené na internetu, ale musíte si být vědomi toho, že nikdy pořádně nevíte, kdo je sestavil.

Zde musíte počítat s náklady, ale alespoň budete mít jistotu, že vám osobní trenér sestaví opravdu dobrý plán, díky kterému dosáhnete výše zmíněných výhod. Můžete se také poradit s někým zkušenějším v aspektu školení, kdo se tímto školením již dříve zabýval a nechat si od něj poradit.

By Jakub