NO dusíkaté boostery sestávají především z argininu (mohou mít různé formy), typických energizujících látek, stimulantů a těch, které zlepšují účinnost.

Jedinečnost argininu v boosterech spočívá v tom, že reguluje oxid dusnatý v těle. Když cvičíte, oxid se produkuje ve větším množství. Nadměrná sekrece tohoto oxidu způsobuje zvýšení pulsace, což umožňuje zvýšený průtok krve.

Kdy byste tedy měli užívat doplňky dusíku (s argininem)? Kdy zvýšíme produkci oxidu dusnatého? Když je ho více, buňky hladkého svalstva (cévy) se více uvolní, což má za následek vazodilataci, což má za následek lepší a větší průtok krve a okysličení.

Na co funguje spotřeba dusíkových boosterů? Přispívají ke zlepšení kvality a intenzity tréninku či jiné fyzické zátěže. Díky nim jsou svaly dobře vyživovány a okysličovány, což jim umožňuje pracovat déle a efektivněji.

Důležité složky dusíkatých boosterů

  • L-Arginin alfa-ketoglutarát – je složka, která má schopnost rozšiřovat cévy, což má za následek velmi dobré prokrvení svalů a měkkých tkání. Kromě toho má příznivý vliv na růstový hormon, svalové kontrakce, obnovu jater a výskyt kreatinu.
  • L-Citrulin – je přítomen při svalových kontrakcích a podílí se také na vzniku oxidu dusnatého. Je nezbytný v procesu vazodilatace a usnadňuje pohyb různých potřebných látek do a ze svalů (má regulační funkci).
  • Methocel- je specifická směs mikropolymerního hydrofilního éteru, která přispívá k uvolňování a účinnému působení daných účinných látek. Jde o to, aby daný kondicionér nepůsobil jen 2-3 hodiny, ale dlouhodobě.
  • Carnosyn – je kombinací: Creatine Ethyl Ester a Beta-Alaninu. Jejich hlavní úkol: urychlení syntézy bílkovin a odstranění katabolismu.
  • Alfa Amino-N-Creatine Butyrate – urychluje anabolické procesy v našem těle. Dalšími prospěšnými složkami jsou: fosforečnan vápenatý, fosforečnan sodný, kyselina listová a další.

Dusíkový booster – účinky jsou viditelné okamžitě

Dusíkové boostery, doporučené pro netrpělivé a pokročilé kulturisty, využívají jeden z jednoduchých chemických procesů. Zvyšováním množství oxidu dusnatého v krvi umožňují rychlý a efektivní transport látek dodávaných jinými živinami.

NO, jinak známý jako oxid dusnatý nebo nitroglycerin, se používá v různých oblastech lidského života, i když jeho cílem je vždy zlepšit transport živin, včetně kyslíku, v krvi. Oxid dusnatý také tlumí svaly a klouby a chrání je před intenzivním cvičením. Hlavním účinkem dusíkatých boosterů jsou však vlastnosti, které působí proti svalovému katabolismu.

Dusíkaté boostery produkcí oxidu dusnatého podporují výše uvedené procesy. Široká škála doplňků této skupiny zahrnuje látky jako citrulin, arginin, ornitin a GPLC. Výzkumy ukazují, že NO boostery také ovlivňují rozvoj svalové tkáně a redukci tělesného tuku. Je třeba také říci, že oxid dusnatý dodávaný přímo do těla nefunguje – musí být vyroben biochemickými procesy.

By Jakub