Chcete-li zhubnout, musíte nejprve najít dietu, která je zvládnutelná – to znamená, že je to dieta, kterou jsme schopni držet – což rozhodně není ta, která vyžaduje, abyste ze svého jídelníčku odstranili všechna svá oblíbená jídla . Jíst jídlo by mělo být zábavné – ale s mírou.

Najděte si tedy dietu, která vám umožní sníst čas od času něco opravdu chutného – tímto způsobem je snazší držet dietu déle. V rámci diety nelze vyloučit žádnou konkrétní skupinu potravin – spíše byste měli dbát na vyváženost všech skupin potravin, aby strava obsahovala vlákninu, bílkoviny, komplexní sacharidy a (zdravé) tuky.

Faktem je, že o všechny tyto makroživiny se pro zdravé tělo musíte starat. Správná strava by vás měla povzbudit k tomu, abyste jedli alespoň 4 zdravá jídla denně – pokud jich sníte více – nebudete mít chuť na nezdravé svačiny. Tím, že budete jíst více, můžete časem snížit tělesný tuk.

Vápník pro zdravé kosti

Vápník je hlavní složkou kostí. Kosti tvoří základní stavbu, na které je usazeno celé tělo. Samozřejmě je velmi důležité udržovat si zdravé kosti, abyste mohli celý život stát vzpřímeně a pohybovat se bez berlí. Zejména ve středním věku (po 40. roce) si musíte více uvědomovat zdraví svých kostí, protože opotřebení vazů a šlach může poškodit vaše kosti, což může mít za následek různé problémy.

Dokonce i problémy, jako je osteoartróza, jsou něco, čemu se lze vyhnout, pokud budete věnovat pozornost zdraví kostí. Ženy po čtyřicítce, když vstupují do perimenopauzální věkové skupiny, mají sklon k rozvoji osteoporózy v důsledku hormonálních vlivů, pokud nejsou podniknuty příslušné kroky. Nejde o nic jiného než o vyčerpání zásob vápníku v kostech, což vede k častým zlomeninám a bolestem kostí.

Není tedy divu, že zdravotní doplňky s obsahem vápníku jsou tak vysoce chváleny lékařskými odborníky. Pokud jsou však tyto přísady vybrány uměle nebo neekologického původu, mohou mít vedlejší účinky na systémové úrovni. Na to si musíte dát pozor.

Zdraví přímo ze srdce Afriky

Mnoho lidí si dnes začíná uvědomovat úžasné zdravotní přínosy červeného palmového oleje. Dokonce i lékaři svědčí o jeho účinnosti pro zdraví, pokud jde o udržení zdravého těla a léčbu mnoha nemocí. Kromě léčivých vlastností je ceněna také pro vysokou koncentraci živin.

Jednoduše řečeno, červený palmový olej je esence extrahovaná z plodů palmy. To, co odlišuje tento olej od běžného palmového oleje, je skutečnost, že si zachovává svou původní barvu. Kromě toho má také vyšší koncentraci různých živin, zejména karotenů, ve srovnání s běžným palmovým olejem. Důvodem je, že prochází minimálním chemickým zpracováním.

Tento přírodní zázrak byl objeven v Asii a Africe. Po staletí lidé v Africe používali tento olej jako lék na mnoho zdravotních problémů. Ve skutečnosti mnoho Afričanů, zejména těch, kteří žijí v malých vesnicích, používá tento olej k léčbě různých nemocí dodnes.

By Jakub